Březen v naší třídě

Nedávno začalo druhé pololetí a už je tu konec března. Je nejvyšší čas zaznamenat, co jsme za tuto dobu v naší třídě prožili. V průběhu února a také začátkem března jsme se zabývali především získáváním a upevňováním nových vědomostí v českém jazyce, v matematice i v prvouce. Kromě různých viróz a kašlíků se nic mimořádného nepřihodilo. Ve druhém březnovém týdnu jsme si užívali jarních prázdnin, ale poslední dva týdny nám přinesly spoustu nevšedních zážitků. Z důvodu přerušení dodávky elektrického proudu v Kounicích bylo nutné naplánovat místo výuky náhradní program. 

Ve čtvrtek 17. března jsme se vypravili na průzkum Kounické naučné stezky. Putovali jsme podle značek od první naučné cedule na návsi až k sedmému zastavení u rybníka Cihelna. Cestou se děti dozvěděly mnoho zajímavostí o přírodě Kounic a své poznatky zaznamenávaly do pracovní listů. Počasí nám přálo, ve vzduchu bylo cítit nadcházející jaro, takže jsme si vycházku moc pěkně užili a ani trochu nelitovali vypnuté eletřiny.

V úterý 22. března jsme se vydali na první společnou návštěvu Národní galerie v Praze. Většina z nás byla v galerii úplně poprvé, takže to byl pro nás velký zážitek. Dozvěděli jsme se, co je to galerie, jak se tam máme chovat, svezli jsme se skleněným výtahem do nejvyššího patra, viděli jsme rozmanitá umělecká díla a také jsme si zahráli na sochaře a malíře. Potěšilo nás, že jsme si mohli své výtvory i s kartičkou návštěvníka Národní galerie odvézt domů.

Poslední březnový týden proběhl ve znamení Velikonoc. Povídali jsme si, proč se Velikonoce slaví, jaké zvyky k nim patří a také jsme si vytvořili veselá velikonoční kuřátka, které jsme předvedli na Škaredou středu při prvostupňové akci Vajíčko 100x jinak. Škoda, že mnoho dětí onemocnělo a nemohly si s námi užít hledání velikonočního pokladu a příjemné sváteční atmosféry. 

Všechny tyto události zachycují fotografie, které najdete v naší fotogalerii.