Noc s Andersenem

 Už podeváté se v naší škole konala noc plná dobrodružství a čtení - Noc s Andersenem. Z naší třídy se zúčastnilo 13 dětí. Letošní téma bylo propojené písmenem P - pomoc, přátelství, příběh. 

První host večera, cyklista Filip, nám přečetl o tom, jak při závodě zachránil život zraněnému pánovi. Pomohl druhému, i když věděl, že přijde o umístění na stupních vítězů. Jestli si umíme navzájem pomáhat, jsme si ověřili při různých hrách. Svoji odvahu jsme si pak vyzkoušeli při plnění tajemného úkolu. Chodbou osvícenou jen světly svíček jsme museli dojít až do temné klášterní knihovny, kde jsme od záhadného mnicha za vlastoruční podpis na pergamen, získali důležité indicie pro plnění dalšího úkolu. 

V další části večera jsme se dozvěděli o historii knihy a písma. Tyto znalosti jsme hned využili, abychom různými způsoby zaznamenali příběh o statečném cyklistovi. Při závěrečném čtení jsme si poslechli vyprávění o Jakubovi a obří broskvi. Jak to doopravdy skončilo, si děti musí samy v knížce přečíst, protože skutečný konec jsme se nedozvěděli, ale vymysleli jsme si ho sami podle vlastní fantazie. Večer nám rychle utekl a najednou bylo půl dvanácté. Zachumlali jsme se do spacáků a spali až do rána. 

Po výborné snídani od našich maminek jsme vyhlíželi pana Andersena, který se nám celý večer neukázal. Nakonec jsme se ale dočkali. Přišel nám poděkovat za to, jak jsme si vzájemně pomáhali, za přátelské chování v průběhu večera a za splnění všech úkolů. Každé třídě daroval jednu knížku a každý z nás si na památku odnesl medaili a snad také spoustu pěkných vzpomínek. Všichni zúčastnění druháčci se už nyní těší na příští, desátou Noc s Andersenem. 

Mnoho fotek z našeho nočního dobrodružství najdete v naší fotogalerii.