Týden plný zážitků

Čas před Vánocemi dětem ubíhá pomaleji než jindy, ale ve druhé třídě to tento týden neplatilo. Každodenní učení nám zpestřily zajímavé události, takže nám tentokrát čas uběhl jako voda.  V pondělí  jsme si zápalili první svíčku na našem adventním věnci a rozbalili první pytlíček s překvapením. Kromě toho jsme se tento den dozvěděli mnoho zajímavostí o vodních ptácích a nejen to, některé tyto ptáky jsme si mohli při naučném pořadu také důkladně prohlédnout a dokonce pohladit.

Ve středu nás pobavila Hastrmanská pohádka ze starého mlýna, kterou nám přijeli zahrát herci z Divadélka Hradec Králové. Poučili jsme se, že nejenom v pohádce, ale i v životě platí, že přátelství a láska je lepší než naschvály a hádky. Při tělocviku jsme si vyzkoušeli náročný běh v terénu. Všichni druháčci si zaslouží velkou pochvalu za to, jak za nevlídného počasí a v blátivém terénu běhání zvládli. 

Ve čtvrtek jsme se pustili do pečení, takže celou školu provoněla sladká vůně cukroví. Naše upečené vánoční sušenky si budete moci koupit na Kounických Vánocích už příští sobotu. Vyvalování, vykrajování, pečení nás moc bavilo, ale největší radost jsme měli, když jsme mohli ochutnat kousíček těsta. 

Poslední den v týdnu byl plný napětí. Od rána se děti neustále vyptávaly, jestli přijdou čerti, přestože bylo teprve 4. prosince a to je přece svátek Barborky a ne Mikuláše. A představte si! Skutečně k nám do třídy přišel Mikuláš s krásnými andílky a dvěma čerty, aby mohl pochválit hodné děti  a ty zlobivější trochu pokárat. Všechno dobře dopadlo, přimluvili jsme se za naše lumpíky a čerti je nakonec do pekla neodnesli. Přednesli jsme a zazpívali čertovské básničky a písničky, které trénujeme na naše vánoční vystoupení, slíbili jsme, že budeme hodní, že se budeme snažit a nakonec každý z nás dostal malou sladkost. Snad se nám podaří celý příští rok sliby plnit...

Při poslední páteční hodině jsme si rozbalili už pátý adventní pytlíček, ve kterém na nás čekaly mikulášské puzzlíky. Celý týden nám pěkně zakončila pohádka z večerníčkového seriálu Chaloupka na vršku o tom, jak to bylo na Mikuláše. Myslím, že tento týden jsme si opravdu užili a na fotkách ve fotogalerii se o tom můžete přesvědčit.